Pozvánka na zasadnutie obecného zastupiteľstva dňa 25.9.2023

Vydanie hlasovacieho preukazu - voľby 2023

Návšteva Jeseníka nad Odrou


V sobotu 22.júla 2023 sa členovia nášho FK Trebostovo a jeho priaznivci zúčastnili výletu do družobnej obce Jeseník nad Odrou na Morave. Návšteva bola spojená s oslavami 75. výročia založenia TJ Slavoj Jeseník nad Odrou. Po srdečnom privítaní sa naša skupina vybrala na výlet na novú vyhliadkovú vežu v okolí. Z jej vrcholu boli krásne výhľady na okolité obce. V poobedňajších hodinách sa konalo priateľské futbalové stretnutie medzi našim FK a ich TJ Slavoj.

Vysvätenie kríža na Čerenci


V nedeľu 9. júla 2023 bol na Čerenci Ekumenickou bohoslužbou vysvätený kresťanský kríž. Tejto úlohy sa zhostili tak predstavitelia Evanjelickej cirkvi a.v., ako aj Rímskokatolíckej cirkvi. V našej obci spolunažívajú všetci veriaci v dobrých vzťahoch, o čom svedčí aj táto spolupráca cirkevných predstaviteľov pri slávnostnom obrade. Nech sa kríž stane symbolom dobrého života v obci a všetkým, ktorí to potrebujú prináša útechu a nádej, ako aj povzbudenie do ďalšieho života.

Menovacie dekréty - voľby 2023

Jánska vatra


V sobotu 24.6. – na Jána, sa nad Trebostovom opäť rozhorela Jánska vatra. Po dlhých rokoch, kedy sa pálievala na Bokšíne, sa zmenilo jej umiestnenie na Čerenec. Jej vybudovanie zabezpečili členovia výboru PS Urbár Trebostovo a naši hasiči. Vo večerných hodinách sa okolo nej sústredilo množstvo domácich, ale aj hostí, a keďže akcii prialo aj počasie, vatru sa podarilo rýchlo a úspešne zapáliť. Všetci sa mohli pokochať pohľadom na krásny veľký oheň a zohriať sa v jeho blízkosti.

Oznámenie o utvorení volebného okrsku a o určení volebnej miestnosti

B L A H O Ž E L A N I E


Naši futbalisti FK Trebostovo víťazne ukončili ročník 2022/2023. Byť najlepší v celom Turci každého poteší. Blahoželáme k najlepšiemu možnému umiestneniu - 1.miestu a ďakujeme za vzornú reprezentáciu obce a pocit hrdosti na náš klub. Celý hráčsky káder a realizačný tím si zaslúži veľkú úprimnú pochvalu a darček navyše. Sme na Vás veľmi pyšní.

Ivan Trimaj

Rozhodnutie predsedu NR SR z 8.6.2023 o vyhlásení volieb do NR SR

Deň detí


Tohtoročný Deň detí si v Trebostove užili nielen detičky, ale aj ich rodičia a príbuzní. V sobotu 3.6. sa konala na futbalovom ihrisku veľká oslava detskej radosti a smiechu. Pozostávala z množstva zaujímavých hier, ktoré preverili šikovnosť a trpezlivosť malých súťažiacich, maľovania na tvár, chytania rýb na udicu, ako aj možnosti povozenia sa na koníkovi, vyskúšania si práce so skutočnou hasičkou hadicou s prúdnicou, či zahraním si rôznych hier s loptičkami.

Syndikovať obsah